Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2022. Március 18. 10:57, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Erősödött az influenza

Erősödött az influenza

Magyarországon az év 10. hetében, március 7-13. között tovább erősödött az influenza - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján csütörtökön.

Jelentős területi különbségek vannak az országban. A 100 000 lakosra jutó orvoshoz forduló betegek száma Zala (670), Szabolcs-Szatmár-Bereg (463) és Baranya (336) megyében volt a legmagasabb, Békés (50) és Komárom-Esztergom (73) megyében a legalacsonyabb. Influenzavírus által okozott megbetegedéseket tizenhat területen (a fővárosban, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Nógrád, Pest, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében) diagnosztizáltak.

Március 7-13. között az országban 20 900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, az előző hetinél 11 százalékkal többen.

A 10. héten tizennégy közigazgatási területen emelkedett, négyen csökkent, kettőn nem változott az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók száma az előző héthez viszonyítva.

Az influenzaszerű megbetegedéseket változatlanul a 3-14 éves gyermekek között diagnosztizálták a leggyakrabban. Az orvosnál megjelent betegek 47 százaléka 15 év alatti, 30,4 százaléka 15-34 éves volt, 15,1 százaléka a 35-59 éves, 7,5 százaléka pedig a 60 éven felüliek korosztályába tartozott.

A 10. héten az ország két pontjáról jelentették influenzaszerű megbetegedések halmozódását. Egy Fejér megyei általános iskolában a 231 tanuló, illetve dolgozó közül 78 tanuló és 6 dolgozó betegedett meg láz, torokfájás, köhögés tünetekkel. Egy Baranya megyei óvoda 89 óvodása, illetve dolgozója közül 41 gyerek és 6 dolgozó betegedett meg lázas felsőlégúti tünetekkel.

A múlt év 40. hete és az idei év 10. hete között összesen 1108 laboratóriumi vizsgálatban 188-nál igazolták az influenza A vírust, 148 megbetegedés hátterében légúti óriássejtes (RSV) vírus-, 21 esetben adenovírus-, 90 esetben koronavírus-fertőzés állt. A kórházakban kezdeményezett, diagnosztikus célból elvégzett vizsgálatok 120 esetben influenza A vírust, 142 mintánál légúti óriássejtes vírust mutattak ki.

Címkék: beteg, influenza, tünet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra