Hírek
2013. Szeptember 11. 05:00, szerda |
Életmód
Forrás: orientpress
Étkezési zavarokhoz vezethet az elhízott tinédzserek túlzott fogyása
Amikor egy túlsúlyos tinédzser lefogy, a család és a barátok egészségének javulására számítanak, de ez sokszor fordítva sül el: a sikeres fogyókúra gyakran étkezési zavarokhoz, bulémiához vagy anorexiához vezethet - írja a Medical News Today.
A nagy fogyást követő táplálkozási zavarok fő oka a családtagok és a barátok túlzott lelkesedése, a változás pozitív fogadtatása. A tanulmányban két esetet vizsgáltak meg: egy 14 éves fiút, aki közel 33 kilogrammot fogyott két év alatt, valamint egy 18 éves lányt, aki 31 kilogramot adott le 3 év alatt.
Bár mindkét tinédzser részletes egészségügyi vizsgálat alá vetette magát, amely alultápláltságot mutatott ki, étkezési zavarukat nem diagnosztizálták, s ennek következtében állapotuk romlott. A szakemberek szerint ezért a korai beavatkozás kulcsfontosságú.
A tanulmány szerzői szerint a tinédzserek legalább 6 százaléka küzd valamilyen étkezési zavarral, a középiskolás lányok 55, a fiúk 30 százaléka számolt be arról, hogy fogyás céljából koplal, használ fogyókúrás pirulát, vagy hánytatja magát. Az ilyen jellegű étkezési zavarok súlyos mellékhatásokkal járnak, akár életveszélyesek is lehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.
2025. December 13. 07:07, szombat | Életmód
Orbán Viktor: a hit dolga egyben a nemzet dolga is
Erdélyi Géza abba a nagy láncolatba illeszthető, amelynek tagjai mindig tudták: a hit dolga egyben a nemzet dolga is -
2025. December 11. 06:55, csütörtök | Életmód
Óránként akár 150 hullócsillagot is lehet látni a Geminidák meteorraj érkezésével szombat éjszaka
Óránként akár 150 hullócsillagot is meg lehet számolni az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidák meteorraj érkezésével.
2025. December 11. 06:47, csütörtök | Életmód
Nobel-díj - Krasznahorkai László átvette az irodalmi Nobel-díjat
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
