Hírek
2018. Január 23. 11:59, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Évek óta folyamatosan bővül az autópiac
Folyamatosan nő mind a használt, mind az új gépjárművek eladása 2014 óta - mondta Gablini Gábor, a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke kedd reggel az M1 aktuális csatornán.
Az elnök szerint tavaly is ez a trend volt érvényes, és az új technológiák megjelenése ezt a folyamatot csak tovább serkentette. Hozzátette, egyre többen keresik azokat az új technológiákat, amelyek egyrészt a károsanyag-kibocsátás csökkentését (hibrid, elektromos), másrészt pedig a megnövelt biztonságot célozzák.
Szólt arról is, az utóbbi években megjelent vezetéstámogató rendszerek is rendkívül népszerűek.
Gablini Gábor szerint már most látható, nagy átalakulás előtt áll az autópiac, és néhány éven belül jelentősen szigorodni fognak a károsanyag-kibocsátás mértékére vonatkozó szabályozások, így a szennyezőbb járművek sokkal többe kerülnek majd.
Az utóbbi időszakban megfigyelhető, hogy a dízel autók forgalma csökken, miközben jelentősen nő a hibrid és az elektromos járművek eladása - mondta, hozzátéve, hamarosan nagy mennyiségű dízel autó jelenik majd meg a külföldi használtautó-piacokon. "Nekünk arra kell figyelni, hogy az eddigi rossz folyamatokat ne tetézzük azzal, hogy tárt kapukkal várjuk azokat az autókat, amelyeket odakint leselejteznek. Magyarországnak is át kell állnia arra, hogy kifejezetten a károsanyag-kibocsátás alapján méri az adóterhet a különféle járművekre" - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
