Hírek
2016. Január 22. 10:24, péntek | Helyi
Február 1-ig kérhetjük a NAV-ot adóbevallás készítésére

Idéntől a jövedelemadó bevallásának legegyszerűbb formája, ha a munkavállaló felhatalmazza az adóhatóságot a bevallás elkészítésére.
A lehetőség országosan másfél millió ember számára adott, ők egy nyilatkozaton február elsejéig kérhetik erre a NAV-ot - mondta el Dr. Ladosné Kelemen Éva a szervezet megyei igazgatója csütörtökön Tatabányán, a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara adóváltozásokról szervezett fórumán.
A rendezvényen Dr. Szerencsés László, a KEMKIK elnöke szólt arról, hogy a kamara vállalt kötelezettségének tesz eleget, amikor már hagyományosan az év elején fórumokat szervez az adójogszabályok változásáról. Az elnök elmondta, a tájékoztatót Esztergomban is megrendezik 26-án, kedden, a Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskolában.
A NAV megyei igazgatójának tájékoztatója szerint az adóbevallás elkészítésre szóló felhatalmazást egy nyilatkozat elkészítésével kell megtenni. A nyilatkozaton a megfelelő kockába egy ikszet kell tenni, aláírni és beküldeni az adóhatóságnak. A nyilatkozatot a munkáltatónál is meg lehet tenni, a 15M30-as nyomtatványon.
Azok a munkavállalók tehetnek ilyen nyilatkozatot, akik 2015-ben kizárólag munkáltatótól szereztek jövedelmet és a jövedelem után nem vesznek igénybe semmilyen adókedvezményt. Feltétel még, hogy nem rendelkeznek önkéntes biztosítópénztári, és önkéntes nyugdíjbiztosító pénztári kedvezménnyel.
Akinek gyermeke van és családi adókedvezményt szeretne igénybe venni, az ezt a nyilatkozatot nem teheti meg, mert akkor lemondana a gyerekek utáni kedvezményről - tette hozzá Dr. Ladosné Kelemen Éva. A fórum további előadásai az ÁFA, a társasági adó, valamint az illetékek témakörét érintették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Március 07. 19:52, péntek | Helyi
„NEM TUDTAM, HOGY BŰNT KÖVETEK EL”
Egy 79 éves gyanúsított vallotta ezt, aki egy tárcát és egy táskát vitt el egy élelmiszerbolt pultjáról.
2025. Március 03. 16:05, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB II - Újra nyert és visszaállt az élre a Kisvárda
A Kisvárda kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Kozármisleny vendégeként a labdarúgó Merkantil Bank Liga 19. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.
2025. Február 14. 14:05, péntek | Helyi
FOKOZOTT ELLENŐRZÉS
A Tatabányai Rendőrkapitányság fokozott ellenőrzést tart 2025. február 14-én 17:00 órától február 15-én 05:00 óráig.