Hírek
2020. Szeptember 17. 08:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: plice.hu
Fegyveres rablás gyanúja miatt több embert elfogott a rendőrség és a TEK - VIDEÓ

Fegyveres rablás gyanúja miatt több embert elfogott a rendőrség és a Terrorelhárítási Központ (TEK) szeptember 12-én és 15-én Sopronban és Győrben.
Közülük négyen köthetők a szeptember 6-án Sopron belvárosában történt fegyveres rabláshoz - közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon csütörtök reggel.
A rendőrségre szeptember 6-án érkezett bejelentés arról, hogy két férfit megtámadtak Sopron belvárosában, a Várkerületen és az elkövetők lövéseket is leadtak egy autóból, miután a sértettek megpróbálták követni őket.
A nyomozás során kiderült, hogy az elkövetők korábban az egyik sértett otthonába erőszakkal behatoltak és készpénzt, valamint ékszereket raboltak tőle és társától.
A megyei rendőr-főkapitányság fegyveresen elkövetett rablás bűntettének gyanúja miatt indított eljárást.
Szeptember 12-én a győri, a soproni és a kapuvári rendőrkapitányság összehangolt akciót szervezett a körözött bűnözők elfogása és a közterületen elkövetett bűncselekmények megelőzése érdekében, amikor felismerték azt az osztrák rendszámú autót, amelyet a rabláskor használtak, valamint a jármű közelében tartózkodó, körözés alatt álló győri férfit. A 25 éves O. Attilát elfogták és előállították.
Mivel további lehetséges elkövetők is a hatóság látókörébe kerültek, a fegyveres rablás miatt a TEK két nappal később hajnalban elfogott két férfit Győrben, egyet pedig Sopronban. A Sopronban elfogott harmincéves kapuvári férfiról kiderült, hogy O. Attila bűntársa volt.
A feltételezett elkövetők otthonaiban házkutatást tartottak, ahol a nyomozók kábítószergyanús anyagokat, nagy mennyiségű készpénzt és a soproni rablásból származó ékszereket foglaltak le.
A tanúkihallgatások és az adatok elemzéseként még aznap délután és az esti órákban a fegyveres rablás további két feltételezett elkövetőjét is elfogták a megyei rendőr-főkapitányság és a Győri Rendőrkapitányság munkatársai a megyeszékhelyen.
A gyanúsítotti kihallgatásokat követően a rendőrség kezdeményezte három férfi letartóztatását, míg az elsőként elfogott O. Attilát letartóztatták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.