Hírek
2012. Szeptember 01. 16:00, szombat | Helyi
Fehér János kapta a Solymos Mihály Díjat

Az idén Schmidt Csaba polgármester Fehér János bányásznak, fotósnak adta át a Bányászati Szabadtéri Múzeumban megtartott ünnepségen a Solymos Mihály Díjat.
A közgyűlés döntése szerint Fehér János alkotásaival, kiállításaival és fotográfiai munkásságával kiemelkedően sokat tett a tatabányai bányászat hagyományainak megőrzéséért és megismertetéséért.
Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata hosszú évek óta méltó módon ismeri el azoknak a személyeknek, szervezeteknek a tevékenységét, akik munkásságukkal hozzájárulnak a város fejlődéséhez, jó hírének növeléséhez, értékeinek teremtéséhez. Az önkormányzata ezért alapította a Solymos Mihály Díjat is, amellyel a bányászhagyományok megőrzéséért dolgozó polgárok, közösségek kiemelkedő munkáját kívánja elismerni
Fehér János 1967-ben született Budapesten, 1986-ban került a Tatabányai Szénbányákhoz és attól kezdve földalatti bányászként dolgozik, tavaly érte el 25 éves bányászati szolgálati idejét. Munkája mellett másfél évtizede dokumentálja fotóival a tatabányai bányászatot, a szakmához kapcsolódó technológiát, a munkafázisokat, a bányászemberek mindennapi életét és ünnepeit. Ezzel legfontosabb célja, hogy fotóival hitelesen bemutassa és megőrizze a bányászati tevékenységet a jövő nemzedéke számára. Ennek érdekében hozta létre 2009-ben az Óvárosi Alkotócsoportot, melynek alapító tagja és vezetője egyben.
Számos alkalommal, több településen rendeztek sikeres kiállítást bányászportréiból, a földalatti munkát megörökítő fényképeiből, a bányászhagyományokat őrző programokon készült felvételeiből. Mindezeket a munkákat kiadványokban, önálló fotóalbumokban és nagy érdeklődéssel kísért internetes felületeken is publikálja.
Alapító tagja a Gál István Ifjúsági Egyesületnek, melyet többek között azzal a szándékkal hoztak létre, hogy az itt élő fiatalokat megismertessék Tatabánya és elődtelepülései történelmi hagyatékával, a bányászat emlékeivel és hagyományaival.
A BDSZ 2007-ben Művészeti Nívódíjával ismerte el munkásságát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Március 07. 19:52, péntek | Helyi
„NEM TUDTAM, HOGY BŰNT KÖVETEK EL”
Egy 79 éves gyanúsított vallotta ezt, aki egy tárcát és egy táskát vitt el egy élelmiszerbolt pultjáról.
2025. Március 03. 16:05, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB II - Újra nyert és visszaállt az élre a Kisvárda
A Kisvárda kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Kozármisleny vendégeként a labdarúgó Merkantil Bank Liga 19. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.
2025. Február 14. 14:05, péntek | Helyi
FOKOZOTT ELLENŐRZÉS
A Tatabányai Rendőrkapitányság fokozott ellenőrzést tart 2025. február 14-én 17:00 órától február 15-én 05:00 óráig.