Hírek
2016. Április 06. 07:45, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Felélénkült az embercsempészet a német-osztrák határon
Felélénkült az embercsempészet a német-osztrák határon - mondta a határőrizetért felelős német szövetségi rendőrség müncheni kapitányságának szóvivője kedden.
Márciusban a szövetségi rendőrség munkatársai nagyjából 500 olyan menedékkérőt vettek nyilvántartásba, akiket embercsempészek szállítottak be az országba. Ez ötszörös növekedés a januári 100-hoz képest - emelte ki Matthias Knott német hírportálok beszámolói szerint.
Szakértők szerint a növekedés annak tulajdonítható, hogy az osztrák hatóságok a menekülthullám csillapodásával szakítottak a tavaly kora ősz óta folytatott gyakorlattal: már nem szállítják és adják át szervezett, egyeztetett módon a német partnereknek a határon az Ausztrián keresztül Németországba igyekvő menedékkérőket, akik így ismét saját kockázatukra vágnak neki a határnak vagy fizetnek az embercsempészeknek.
A szövetségi rendőrség a bajor-osztrák határon az autópályáknál és azokon a vasútvonalakon végez állandó ellenőrzést, amelyeken gyakran érkeznek menedékkérők az országba. A többi átkelőnél csak szúrópróbaszerű ellenőrzést végeznek.
A hatóság munkatársai az ország teljes területén márciusban 5557 menedékkérő érkezését jegyezték fel. Az év első három hónapjában 107 700 menedékkérő érkezett a szövetségi rendőrség kimutatása szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből
2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld
Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.