Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

A miniszter közösségi oldalán tett bejegyezés szerint a MÁV igazgatóságában teljes személycsere következik, mivel lemondott megbízatásáról Barna Zsolt, Bethlen Miklós, Deák Tibor, Ratatics Péter, Wáberer György.

A miniszter úgy fogalmazott:

a magyar vasúti közlekedés felvirágoztatása és megújítása a kormány kiemelt fontosságú célkitűzése, az új igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium rövidesen intézkedik.
Vitézy Dávid májusban mentette fel pozíciójából Dányi Gábor Zoltánt, a MÁV Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettesét. A vállalat gazdasági területét Bakos Krisztina kontrolling főigazgató vette át, utóbbi posztja megtartása mellett.

A tárcavezető június elején Simon Enikőt nevezte ki a MÁV Szolgáltató Központ Zrt. (MÁV SZK) vezérigazgatójának, aki Bada Jánost váltotta a poszton.

Címkék: máv, vitézy dávid

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.