Hírek
2011. Augusztus 29. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fennakadnak a rostán a „rokkantnyugdíjasok”
Több esetben talált visszaélést a rokkantnyugdíjazásban a nemzeti rehabilitációs hivatal.
Több mint másfél ezer ember leszázalékolását vizsgáltak felül, 130 esetben döntöttek a rendkívüli eljárás mellett. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium azután rendelt el vizsgálatot, hogy tavaly novemberben két egri orvost vett őrizetbe a rendőrség, akik pénzt kértek a rokkantosításért.
A vizsgált 1500 rokkantnyugdíjas esetében 130-nál tartották indokoltnak a rendkívüli felülvizsgálatot, melyek jelenleg is folyamatban vannak – mondta el Pósfai Gábor. Eddig három esetben változtattak a korábbi minősítésen, de ezek a döntések nem az egri ügyhöz köthetőek – tette hozzá a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgatója. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.

