Hírek
2013. Január 29. 13:55, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Fidesz: a gyűlöletkampány része volt a médiatörvény miatti cirkusz
A parlament sajtóbizottságának fideszes elnöke szerint Magyarország igaza bebizonyosodott, ugyanis "a médiatörvény körüli hisztériának" semmilyen szakmai alapja nem volt.
Cser-Palkovics András így kommentálta, hogy Thorbjorn Jagland, az Európa Tanács (ET) norvég főtitkára kedden Brüsszelben az MTI kérdésére közölte: lezárult a párbeszéd Magyarország és az ET között a médiaszabályozás vitatott kérdéseiről, a kormány kielégítő választ adott a strasbourgi székhelyű páneurópai szervezet által megfogalmazott aggodalmakra.
"A gyűlöletkampány része volt a médiatörvény miatti cirkusz" - reagált a parlament sajtóbizottságának fideszes elnöke az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Cser-Palkovics András szerint a magyar baloldal "hosszas, indokolatlan és aljas politikai támadása után" bebizonyosodott Magyarország igaza: "a magyar médiatörvény körüli hisztériának" semmiféle szakmai alapja nem volt.
Mint fogalmazott, sokadik alkalommal lepleződött le a magyar választók által elutasított, ezért "külföldön haknizó balliberális politikusok képmutatása, Magyarországot bármikor elárulni képes magatartása". Hozzátette, Magyarország bocsánatot vár a baloldaltól az általa okozott károkért.
A kormánypárti politikus egyúttal hangsúlyozta: Magyarország ma gyakorlatilag az egyetlen európai ország, amelynek a médiaszabályozásán az Európai Unió pecsétje és immár elismerése van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld
A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
