Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2014. Szeptember 25. 09:13, csütörtök | Helyi

Fokozott közvilágítás- ellenőrzés

Fokozott közvilágítás- ellenőrzés

Az elmúlt napokban a tatabányai polgármesteri hivatal munkatársai a városban felmérték a közvilágítási hibákat, és azokat jelezték az érintett szolgáltatóknak

A hibák elhárítása megkezdődött, a lámpák javítása és karbantartása folyamatos. Két hét múlva megtörténik a javítások elvégzésének ellenőrzése is.A közvilágítási ellenőrzés eredményéről a polgármesteri hivatal munkatársai tájékoztatták a közvilágítási hálózatot karbantartó a Vill-Korr Kft. és a közvilágítási hálózatot felügyelő E.O.N Zrt. illetékeseit, így a szakemberek ennek alapján már elkezdék a javítási munkákat. Az ellenőrzés mellett a közvilágítás fejlesztése is folyamatos a városban. A szinte minden lakókörzetet érintő munkálatok során korszerűbb, takarékosabb, üzembiztosabb lámpákra cserélik a régi világítótesteket. A tavalyi évben már több mint félezer világítótestet cseréltek ki Tatabányán. A közvilágítás-fejlesztés hosszú távú koncepciójának következő lépéseként az idén több mint 400 lámpát cserélnek le korszerűbbbre. A munkálatok a város szinte összes körzetét, hét városrész közel száz utcáját érintik. A régi lámpák helyére korszerű, esztétikus nátrium és fénycsöves világítótestek kerülnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi

BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG

A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.