Városlista
2025. május 30, péntek - Zsanett, Janka

Hírek

2011. November 10. 07:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Fokozottan ellenőrzik az importborokat

Fokozottan ellenőrzik az importborokat

Az importborok kiemelt ellenőrzését rendelte el november 9-én Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium szerdán az MTI-vel.

A fokozott ellenőrzést a Magyarországra érkező külföldi borok nagy mennyisége indokolja – áll a közleményben.

Az importborok kiemelt ellenőrzését rendelte el november 9-én Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium szerdán az MTI-vel. A fokozott ellenőrzést a Magyarországra érkező külföldi borok nagy mennyisége indokolja – áll a közleményben.

A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) a borok első magyarországi tárolási helyén, a nagy- és kiskereskedelmi egységekben, elosztó központokban, hűtőházakban és előállító létesítményekben ellenőrzi, hogy a borok megfelelnek-e az élelmiszerjog előírásainak. A hatóság a megkülönböztetéstől mentes, kockázatbecslésen alapuló vizsgálatokat nemcsak az előállító helyeken, hanem raktárakban, hűtőházakban és szállítmányozás közben hajtja végre.

Az első magyarországi tárolási helyen végzett vizsgálat a kísérő dokumentumokra is kiterjed, megnézik az egyes tételek számláit, a pincekönyveket, a szállítási okmányokat és a laboratóriumi vizsgálati eredményeket is. A borokból mintát is vesznek a szakemberek, amelyeket laboratóriumi vizsgálatnak vetnek alá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország

Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.

2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld

NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére

A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit

2025. Május 30. 10:05, péntek | Belföld

48 perc - Takács Péter: sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben

Sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben. Történelmi léptékű orvosi béremelést hajtottak végre, megszűnt a hálapénz, sok kórházat felújítottak

2025. Május 30. 08:05, péntek | Belföld

CPAC Hungary - Orbán Viktor: Ukrajna gyorsított uniós felvétele ürügy Európa háborús átszervezésére

Keresztény kultúrát akarunk, nemzeti alapon álló iskolákat, félelem nélküli utcákat és városnegyedeket, büszkék akarunk lenni a nemzeteinkre, ez a patrióta terv