Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2017. Július 25. 10:59, kedd | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik szúnyogirtás, elsősorban a Tisza-tónál

Folytatódik szúnyogirtás, elsősorban a Tisza-tónál

Folytatódik az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) által koordinált központi szúnyogirtási program; ezen a héten 18 ezer hektáron, a többi között a Tisza-tónál gyérítik a vérszívókat

- közölte az OKF kedden a honlapján. A június elseje óta tartó program keretében eddig 504 ezer hektáron végeztek szúnyoggyérítést a szakemberek - írták.

A tájékoztatás szerint a következő napokban a Tisza-tó térségére koncentrálják a szúnyogirtást, ahol az állandó tenyészőhelyek miatt folyamatos a szúnyogok jelenléte.

Sok a szúnyog Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya megye egyes részein is, így ott is lesz majd szúnyoggyérítés, illetve a főváros néhány kerületében végeznek földi permetezést.

Hozzátették, a katasztrófavédelem honlapján, a szúnyoggyérítés menüpont alatt nyomon követhető, hogy melyik napon melyik településen, milyen módszerrel védekeznek a vérszívók ellen.

Az önkormányzatok a központi program mellett önállóan is végezhetnek szúnyoggyérítést - közölte az OKF.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.