Hírek
2018. Szeptember 03. 18:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Gazdaságilag problémás lehet, ha nincs egységben az óraátállítás az unióban
Gazdaságilag problémás lehet, ha az uniós tagállamok nem hoznak egységes döntést az óraállítás ügyében - mondta Regős Gábor közgazdász, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. munkatársa az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
Nagyon sok multinacionális vállalat működik Európában, amelyek összedolgoznak, és az eltérő időszámítás nehezítené a közös munkájukat - fűzte hozzá.
Pintér Ferenc, a Meteo Klinika igazgatója arról beszélt, hogy az óraátállítás sok ember számára komoly problémát okoz, mivel ahhoz az időjárásra érzékenyek - a magyarok 78 százaléka - nehezen alkalmazkodik.
Az óraátállítás eltörlését az Európai Bizottság kezdeményezte egy uniós közvélemény-kutatás nyomán, amelyben a megkérdezettek 80 százaléka az óraátállítás megszüntetése mellett foglalt állást. A változtatást a tagállami kormányoknak és az Európai Parlamentnek is jóvá kell hagynia, hogy hatályba lépjen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 15. 13:00, szombat | Belföld
Augusztus 20. - A Magyar Ízek Utcáján kóstolhatja meg először a közönség a Szent István-napi kenyeret és Magyarország tortáját
A Magyar Ízek Utcáján kóstolhatja meg először a közönség a 2026-os Szent István-napi kenyeret, Magyarország tortáját és Magyarország cukormentes tortáját augusztus 20. és 22. között a Várkert Bazárban és a Várkert Rakparton
2026. Augusztus 15. 11:00, szombat | Belföld
Kapitány István miniszter leváltotta Láng Gézát, a Magyar Posta vezetőjét
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter leváltotta Láng Gézát, a Magyar Posta vezetőjét.
2026. Augusztus 15. 09:46, szombat | Belföld
Paks - Rövidesen megkezdődik a bárkák irányított süllyesztése
Rövidesen megkezdődik a bárkák irányított süllyesztése Paksnál a dunai vízszint emelése érdekében - írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán szombat reggel.
2026. Augusztus 15. 09:44, szombat | Belföld
Magyar Péter: a kormány feljelentést tesz Lázár János korábbi döntése miatt az M6-os ügyében
A kormány feljelentést tesz Lázár János volt miniszter korábbi döntése miatt az M6-os autópálya üzemeltetése ügyében; ezt Magyar Péter miniszterelnök jelentette be pénteken a Facebook-oldalán.
