Hírek
2023. Augusztus 06. 08:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Gyűjtést szervez a Magyar Vöröskereszt a viharkárosultaknak
Gyűjtést szervez a Magyar Vöröskereszt a szélsőséges időjárási körülmények károsultjainak - közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.
Az Európa számos pontját hetek óta sújtó extrém időjárás pénteken Magyarországot is elérte. A Magyar Vöröskereszt adományvonala, az 1359 egész évben működik; augusztus 5-től az erre a számra indított hívásokkal, illetve az ide küldött ADOMÁNY szövegű üzenetekkel bárki támogathatja a viharok, extrém időjárás miatt bajba jutott embereket. Egy hívás vagy egy SMS 250 forint támogatást jelent - írták a közleményben.
A 1359-es adományvonal mellett él annak is a lehetősége, ha valaki pénzadománnyal, banki átutalás útján segítene, ennek részletei elérhetők a www.voroskereszt.hu honlapon.
A Magyar Vöröskereszt nemzetközi segítséget is nyújt. Szombaton az esti órákban indul útnak az a segélyszállítmány, amely élelmiszereket és higiéniai termékeket tartalmaz. A Szlovén Vöröskereszt augusztus 5-én délután fordult magyarországi partneréhez támogatásért, miután a szélsőséges időjárás a szomszéd országot is hevesen érintette - jelezte a szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
