Hírek
2019. Február 15. 16:12, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hamis váltóval próbáltak több százmilliós csalást elkövetni egy közjegyző

Vádat emeltek egy közjegyzőként tevékenykedő férfi és bűntársai ellen, akik hamis váltóval próbáltak több százmilliós csalást elkövetni - közölte a Fővárosi Főügyészség pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint az ügy elsőrendű vádlottja, egy 44 éves férfi, tulajdonosa és vezetője volt egy cégnek, amely fő tevékenységként villamosenergia-termeléssel foglalkozott.
A gazdasági társaság egymást váltó vezetői - a másod- és a harmadrendű vádlott - kizárólag a közjegyző, valamint annak testvére (az ötödrendű vádlott, egy 46 éves nő) utasításai alapján jártak el.
A közjegyző elhatározta, hogy a romló anyagi helyzetű cég vagyonát - a cég értékesítése előtt - kivonja a társaságból. Ehhez a bűntársaival egy 680 millió forint értékű hamis váltót állíttatott ki a gazdasági társaság nevében. A hamis, visszadátumozott váltóval a cég feltétel nélküli, egyoldalú, visszavonhatatlan kötelezettséget vállalt a kifizetésre egy másik - az elkövetésbe szintén bevont - cég javára.
A váltót az újabb - a harmadrendű vádlott által vezetett - cég a közjegyző szerint meghatározott magánszemélynek, a negyedrendű vádlottnak továbbította, aki megkísérelte azt az első cég bankszámlájának terhére beváltani. A terv szerint a megszerzendő pénzből minden vádlott részesedett volna, a bank azonban elutasította a kért tranzakciót.
A vádirat részét képező másik cselekmény szerint az energiatermeléssel foglalkozó cég vezetője 2015 áprilisában úgy engedményezett egy mintegy 70 millió forintos követelést egy másik cégnek, hogy e mögött valós gazdasági esemény nem volt. Ezeket a szerződéseket maga a közjegyző készítette el, s így a cég mintegy 70 millió forintos kárt szenvedett.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség öt ember ellen emelt vádat. A közjegyzőt és testvérét felbujtóként elkövetett, különösen jelentős kárt okozó csalás és különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolják. Az elsőrendű vádlott bűnügyi felügyelet alatt áll.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.
2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld
6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek
Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.
2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén
A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti