Városlista
2025. május 18, vasárnap - Erik, Alexandra

Hírek

2020. Június 03. 17:54, szerda | Belföld
Forrás: mti

Három ember megsérült egy karcagi üzemben történt robbanásban

Három ember megsérült egy karcagi üzemben történt robbanásban

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés alapos gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a Karcagi Rendőrkapitányság, miután három ember megsérült egy karcagi üzemben történt robbanásban

- közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI-vel szerdán.

A tájékoztatása szerint egy karcagi telephely pelletkészítő berendezésének hűtési rendszere hibásodott meg szerdán dél körül. A hűtési rendszer belső része kigyulladt, a kiáramló láng és forró levegő három dolgozót megsebesített. A baleset következtében - az elsődleges orvosi vélemény szerint - egy ember életveszélyes, további ketten könnyű sérülést szenvedtek.

Ménes Dávid, az Országos Mentőszolgálat regionális kommunikációs kapcsolattartója elmondta: a helyszínre egy mentőhelikopter és két mentőautó érkezett, a sérülteket ellátás után kórházba vitték.

Németh Ádám, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a robbanás egy József nádor úti, elektronikai hulladékot feldolgozó üzem pelletelőállító részegységében történt.

Hozzátette: a karcagi hivatásos tűzoltók kiérkezésekor tűz nem volt. Az üzem teteje izzott, füstölt, ezt a tűzoltók megszüntették.

A robbanás okának kiderítésére a katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárást indított - közölte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld

Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában

Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.

2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld

Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.