Hírek
2014. Június 21. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hasznos vagy káros a délutáni alvás?
Gyerekként igyekszünk elkerülni a kötelező délutáni alvást, felnőttként azonban már bármit megtennénk egy kis pihenésért délutánonként.
De vajon ez jót vagy rosszat tesz a későbbi, esti alvásnak? Ennek járt után a Fox News.
A biológiai óránknak köszönhetően délután három és öt óra között napközbeni álmosságot, fáradtságot érzünk. Az igazság azonban az, hogy minél fáradtabb akkor, amikor végül este lefekszik, annál mélyebben fog tudni aludni. A szakemberek szerint ennek oka egy, az agyban található neurotranszmitter, az úgynevezett adenozin megemelkedése, ami minden egyes ébren töltött órával növekszik.
A délutáni alvás következtében azonban a szervezet gyorsan megszabadul a felhalmozódott adenozintól, így este, lefekvéskor nehezebben megy az elalvás. Mindazonáltal van némi előnye a délutáni szundításnak.
Tanulmányok ugyanis kimutatták, hogy azoknak, akik rendszeresen szundítanak délután, 20 százalékkal jobban teljesítenek a memóriát mérő teszteken.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.
2025. December 13. 07:07, szombat | Életmód
Orbán Viktor: a hit dolga egyben a nemzet dolga is
Erdélyi Géza abba a nagy láncolatba illeszthető, amelynek tagjai mindig tudták: a hit dolga egyben a nemzet dolga is -
2025. December 11. 06:55, csütörtök | Életmód
Óránként akár 150 hullócsillagot is lehet látni a Geminidák meteorraj érkezésével szombat éjszaka
Óránként akár 150 hullócsillagot is meg lehet számolni az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidák meteorraj érkezésével.
2025. December 11. 06:47, csütörtök | Életmód
Nobel-díj - Krasznahorkai László átvette az irodalmi Nobel-díjat
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
