Hírek
2018. December 14. 17:14, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hat videoalkotás kap támogatást a médiatanács Neumann János-pályázatán
Hatmillió forint támogatást nyertek el a médiatanács által meghirdetett Neumann János-pályázat idei első fordulójának sikeres pályázói hat új online videó, illetve videosorozat készítésére
- közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Kommunikációs Igazgatósága pénteken az MTI-vel.
Azt írták, hogy öt magyarországi és egy határon túli pályázó kap összesen hatmillió forint támogatást a Magyar Média Mecenatúra program Neumann János-pályázatának idei első fordulójában.
A nyertes belföldi pályázók alkotásai közül az Élő népviseletek című sorozat a rimóci férfiviselet ismertetésével folytatódik, amely az ikonstudio.hu-n tekinthető majd meg. A magyaridok.hu-n a Tiltott kastélyok legújabb része az egykori Haller család kerelőszentpáli otthonába kíséri majd el a nézőket. Négyrészes sorozat készül Népi táncok tanítása Szatmárban címmel a mandiner.hu oldalra. A filmdzsungel.hu-n lesz látható az Északon című sorozat egy három hónapos, Európa legészakibb pontjára tartó kerékpárútról. Az állambiztonság fiatalok elleni 1960-as évekbeli akcióit szemlélteti majd a Megfigyelt ifjúság című ötrészes sorozat a Ceglédi TV online felületén.
A határon túli pályázó Maros menti kastélyokhoz kalauzolja el a nézőket a háromrészes Történelem a Maros sodrásában című sorozatban, amelyet szintén a filmdzsungel.hu mutat majd be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
