Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2015. Július 17. 07:20, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Határzár - a kerítésnek akkor van értelme, ha ellátja a funkcióját

Határzár - a kerítésnek akkor van értelme, ha ellátja a funkcióját

Egy kerítésnek akkor van értelme, ha a funkcióját el tudja látni - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő a déli határon épülő határzárról az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

A határzár mintaszakaszánál délelőtt tartott sajtótájékoztatót Hende Csaba honvédelmi miniszter, Pintér Sándor belügyminiszter és Kovács Zoltán. Elhangzott: a kivitelezés tíz-tizenkét helyszínen kezdődhet el, a munkában a honvédség kilencszáz tagja vesz részt, a határidő november 30.

A kormányszóvivő az M1-en kijelentette: elfogadhatatlan, hogy a zöldhatáron bárki kénye-kedve szerint átjárhat, pontosabban az embercsempészek segítségével átjuthat. Hozzátette, hogy ebben az évben eddig 81 ezer határsértő érkezett, ami lassan a duplája a tavalyi számnak.

Mint mondta, nemcsak Magyarországon van gond: Ausztriában tele vannak a táborok és Németország is közel jár ehhez. Hozzátette, hogy a magyar hatóságok egyelőre mindenkit el tudnak helyezni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.