Hírek
2018. Június 12. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Hét év börtönre ítélték a bántalmazásban meghalt recski csecsemő apját

Hét év börtönre ítélte az Egri Törvényszék hétfőn, első fokon a bántalmazás miatt meghalt recski csecsemő apját.
A vádlottat - két gyermeke sérelmére elkövetett - halált okozó testi sértés bűntettében, illetve életveszélyt okozó testi sértés vétségében találták bűnösnek. Mindkét gyermek koponyatörést szenvedett, a lány maradandóan károsodott, a fiú meghalt.
A férfi korábban beismerő vallomást tett, de ezt később visszavonta, és a volt élettársát, a gyermekek anyját tette felelőssé a történtekért.
A bíróság azonban kimondta, hogy a vádlott a felelős azért, ami 2015-ben az akkor hat hónapos lányával, majd egy évvel később, 2016. június 1-jén a két és fél hónapos fiával történt.
A vád szerint a férfi 2015. június 12-én az élettársával és kislányukkal otthon volt. Este a nő átment a szülei lakrészébe, ezután a csecsemő sírni kezdett. A vádlott meg akarta nyugtatni, felemelte, de gondatlansága miatt a kislány feje valaminek nekiütődött. A sérülés életveszélyes volt, s maradandó károsodással gyógyult.
Egy évvel később, 2016. június elsején a vádlott, élettársa és időközben megszületett kisfiuk egy ágyban, egymás mellett aludtak. Éjjel a gyermek felsírt, erre csak a vádlott ébredt fel. Próbálta a gyermeket nyugtatni, de a csecsemő folyamatos sírásától elvesztette a türelmét, és indulatosan, nagy erővel megrázta a kisfiát, akinek a feje ennek következtében a szoba egyik berendezési tárgyához ütődött. Ezután a férfi elaltatta a gyermeket és ő is lefeküdt aludni. Hajnalban a kisfiú rosszul lett, ezért a szülei az orvosi ügyeletre vitték, ahol azonban már csak a halált tudták megállapítani.
Az Egri Törvényszék hét év börtönre ítélte a férfit, aki feltételesen a legkorábban a büntetés kétharmadának letöltése után szabadulhat.
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.