Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2016. Június 06. 10:17, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hét tonna jelöletlen zöldséget találtak a pénzügyőrök Nagylaknál

Hét tonna jelöletlen zöldséget találtak a pénzügyőrök Nagylaknál

Hét tonna jelöletlen zöldséget találtak egy román tehergépjárműben a pénzügyőrök Nagylak térségében, a szállítmányhoz hamis számlákat mutattak be, ezért az ügyben büntetőeljárás indult

- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t. Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferens közölte, a pénzügyőrök egy Magyarországról Romániába különféle szezonális zöldséget szállító teherautót ellenőriztek Nagylak közelében. A jármű román sofőrje két számlát mutatott be a szállítmányról. A bizonylatok szerint 3 tonna, valamint 1678 darab és 800 kötés zöldség volt a raktérben. Ezzel szemben a mérlegelés során kiderült, ténylegesen 7 tonna rakományt vittek volna ki az országból.


Az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer adatai szerint a szállítmányt nem jelentették be, sőt a két bemutatott számla hamis volt - tudatta az alezredes.

Az élelmiszer-biztonsági hatóság munkatársa azt is megállapította, hogy az egész rakomány jelöletlen, így kockázatosnak minősítette, és elrendelte a megsemmisítést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld

Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!

Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak