Hírek
2021. Március 29. 15:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Hétfőn elérhetjük a 2 millió oltást
A miniszterelnök szerint jó esély van arra, hogy hétfőn a koronavírus ellen beoltottak száma elérje a 2 milliót Magyarországon.
Orbán Viktor egy a Facebook-oldalára feltöltött videóban az oltás felvételére biztatta a pedagógusokat.
"Az oltás jól halad, a mai napon jó esélyünk van arra, hogy elérjük a kétmillió oltásszámot" - mondta Orbán Viktor a felvételen.
A miniszterelnök hangsúlyozta: virágvasárnap hétvégéjén is folytatta Magyarország a küzdelmet a koronavírussal szemben. "Orvosaink és ápolónőink állták a sarat, a magyar egészségügy bírta a terhelést" - fogalmazott, és köszönetet mondott a "hétvégi erőfeszítésekért is".
A kormányfő felhívta a figyelmet arra: új hír, hogy a pedagógusokat sikerül előrevenni az oltási sorrendben, ehhez pedig az kell, hogy hétfő éjfélig regisztráljanak. Arra kérte a pedagógusokat: vegyék fel az oltást, hogy minél hamarabb újraindíthassák az óvodákat és az iskolákat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld
Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe
2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld
Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez
Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében
2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld
NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján
Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.