Hírek
2015. Október 27. 09:39, kedd |
Helyi
Forrás: police
Hiányos felszerelésben
A rendőrök pótolták a kerékpárok hiányzó tartozékait Tatabányán.
A közúti közlekedési balesetek számának csökkentése érdekében ellenőrzik a rendőrök a kerékpárosokat Komárom-Esztergom megyében. Az állampolgárok hajnalban és sötétedést követően a megszokottnál is több rendőrrel találkozhatnak ott, ahol nagyobb számban biciklizik a lakosság. Tatabányán az ipari park területén folyamatos a közlekedésbiztonsági ellenőrzés, ennek ellenére 2015. október 27-én több olyan kerékpárossal találkoztak a járőrök, akik nem viseltek láthatóságot segítő mellényt, vagy kerékpárjuk nem rendelkezett a kötelező tartozékokkal. A hiányzó felszerelést a rendőrök pótolták és egyúttal felhívták a figyelmüket a láthatóság fontosságára.
A járőrök segítő, balesetmegelőző szándékkal a gépjárművezetőket is megállítják.
A személygépkocsik, illetve a motorkerékpárok esetében azok világítását, a vezetői engedélyben szereplő szemüveg viselését, illetve a kiegészítő szemüveg meglétét ellenőrzik a rendőrök. Akiknél hiányosságot észlelnek, felhívják figyelmüket azok soron kívüli pótlására, javítására. A rendőrök arra ösztönzik a járművezetőket, hogy éljenek az Országos Balesetmegelőzési Bizottság által elindított „Látni és látszani” címet viselő programban résztvevő szakszervizek, optikai szaküzletek által felkínált díjmentes lehetőséggel és vizsgáltassák át autójukat, ellenőriztessék a látásukat. A vizsgálatokon megjelent gépjárművezetők részére a szervizek külön, a kampányra készített nyomtatványt adnak át azoknak, akik részt vettek a vizsgálaton és járművük megfelelt a jogszabályokban előírtaknak.A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság a láthatóság mellett a megváltozott útviszonyokra is felhívja a járművezetők figyelmét. Ősszel a közlekedési balesetek bekövetkezésében jellemzően nagyobb szerepet játszik, hogy a gépjárművezetők nem az időjárási, látási és útviszonyoknak megfelelően vezetik járműveiket. Ebben az időszakban a járművezetők felelőssége az autók őszi-téli felkészítése: a futómű, az akkumulátor, a gumiabroncsok, a világítás, a fékrendszer ellenőrzése, a jól működő ablaktörlő, a jégkaparó, a jégoldó spray és a megfelelő ablakmosó folyadék vagy a páramentesítő használata.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Március 07. 19:52, péntek | Helyi
„NEM TUDTAM, HOGY BŰNT KÖVETEK EL”
Egy 79 éves gyanúsított vallotta ezt, aki egy tárcát és egy táskát vitt el egy élelmiszerbolt pultjáról.
2025. Március 03. 16:05, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB II - Újra nyert és visszaállt az élre a Kisvárda
A Kisvárda kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Kozármisleny vendégeként a labdarúgó Merkantil Bank Liga 19. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.
2025. Február 14. 14:05, péntek | Helyi
FOKOZOTT ELLENŐRZÉS
A Tatabányai Rendőrkapitányság fokozott ellenőrzést tart 2025. február 14-én 17:00 órától február 15-én 05:00 óráig.