Hírek
2016. November 08. 07:49, kedd |
Életmód
Forrás: mti
Húsz százalékkal csökkent a koraszülött-halandóság
Az elmúlt két évben 20 százalékkal csökkent a koraszülött-halandóság Magyarországon - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az M1 aktuális csatornán hétfő este.
A miniszter szerint az átfogó intézkedések következtében több száz millió forint jutott azokra az eszközökre, amelyek a koraszülött csecsemők ápolására szolgálnak. Ezt kiegészítette a velük foglalkozó szakemberek képzése.
"Ma sokkal korábban (...) el tudjuk kezdeni a mentését ezeknek a gyermekeknek, mint néhány évvel ezelőtt" - tette hozzá.
Balog Zoltán emlékeztetett arra is, hogy a kormány másfélszeresére növelte a leadott anyatej árát, így ezentúl nem 1700 forintot fizetnek egy literért, hanem 2800-at.
Rámutatott, hogy a pénz azoknak az édesanyáknak jár, akik leadják a tejet, míg az igénylők azt ingyen kapják.
A miniszter fontosnak nevezte, hogy visszatérjen a szoptatás kultúrája a tápszeres táplálás helyett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 19:04, vasárnap | Életmód
XIV. Leó pápa: a családoktól függ a népek jövője
2025. Június 01. 08:11, vasárnap | Életmód
ESET: létező adatok alapján teremtenek mesterséges személyiségeket a kiberbűnözők a csalások végrehajtására
2025. Május 24. 07:32, szombat | Életmód
Rovarinvázió miatt átmenetileg bezár a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Rovarinvázió miatt az év végéig nem lesz látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár - jelentették be egy budapesti sajtótájékoztatón csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Életmód
Megkezdődik a gondosórák kiküldése a 80 éven felülieknek
A 80 év felettiek hamarosan külön igénylés nélkül megkapják a \"gondosórát\" minden vármegyében - jelentették be csütörtökön sajtótájékoztatón Szentendrén.