Hírek
2021. Június 28. 16:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz vádlottat ítéltek el embercsempészés miatt Szegeden és Makón
Húsz vádlottat ítéltek el több ügyben embercsempészés bűntette miatt Szegeden és Makón - tájékoztatta a Szegedi Törvényszék szóvivője hétfőn az MTI-t.
Horváth-Tóth Imola közölte, a Szegedi Járásbíróság a több éve folyó eljárásban 18 vádlottat ítélt szabadságvesztésre embercsempészés bűntette miatt. A magyar állampolgárságú vádlottak hosszabb időre szervezett, összehangoltan működő embercsempészéssel foglalkozó bűnszervezetet hoztak létre, amelynek célja az volt, hogy segítséget nyújtsanak harmadik országbeli állampolgároknak a zöld határon történő átjuttatásához, és az Európai Unió tagállamaiba történő szállításához. A bűnszervezet tagjait a bíróság - nem jogerősen - kettő év és kilenc év közötti fegyházbüntetéssel sújtotta.
A Makói Járásbíróság előkészítő ülésen ítélte el embercsempészés miatt azt a török kamionsofőrt, aki Romániában vett föl teherautója rakterébe 33 szír és török állampolgárt tavaly decemberben. A vádlott a migránsokat Magyarországon keresztül az Európai Unió más tagállamába akarta szállítani, de a magyar határellenőrzés során megtalálták őket. A bíróság a vádlottal szemben kettő és fél év börtönbüntetést szabott ki és négy évre kiutasította Magyarország területéről. Az ügyész súlyosításért bejelentett fellebbezése miatt az ítélet nem jogerős.
A Szegedi Törvényszék másodfokú tanácsa jogerősen egy év szabadságvesztést és hat év Magyarország területéről kiutasítást szabott ki azzal a szerb vádlottal szemben, aki szervezőként közreműködött abban, hogy 14 harmadik országbeli állampolgár illegálisan átlépje a szerb-magyar államhatárt 2014 májusában - tudatta a bíró.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
