Városlista
2025. június 1, vasárnap - Tünde

Hírek

2021. December 31. 09:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Huszonkilenc új mentőautót vesz az OMSZ

Huszonkilenc új mentőautót vásárol az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), a szükséges forrást a kormány biztosítja.

A mentőszolgálat MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleménye szerint az ország 255 mentőállomásán 788 mentőegységgel látják el az OMSZ mentési feladatait, és a szervezet több mint 250 tartalékjárművel is rendelkezik, amelyeket a koronavírus-járványban is használni tudnak.

Kásler Miklós miniszter utasítására az Emberi Erőforrások Minisztériuma a teljeskörű és maradéktalan betegellátás érdekében prioritásként kezeli a korszerű mentőautó-állomány biztosítását - áll a közleményben.

Az elmúlt években 998 új mentőautót vásároltak, aminek eredményeképpen a mentőautók átlagéletkora öt év alá csökkent Magyarországon - tették hozzá.

Címkék: mentő, mentőautó, omsz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA

2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát

A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja

2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld

NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak

A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken