Hírek
2025. Január 25. 06:00, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Az Egyesült Államok megkezdte az illegálisan az országban tartózkodók kitoloncolását
Az Egyesült Államok megkezdte az illegálisan országban tartózkodók kitoloncolását - közölte pénteken a Fehér Ház sajtótitkára.
Karoline Leawitt, az X közösségi médiaoldalon megjelent közleményében azt írta, hogy a kitoloncoltakat szállító repülőjáratok megkezdték a működésüket, és ehhez fotókat csatolt katonai repülőgép előtt várakozók csoportjáról.
"Trump elnök erős és világos üzenetet küld az egész világ számára: ha illegálisan lépsz az Egyesült Államokba, akkor súlyos következményekkel szembesülsz majd" - fogalmazott az elnöki szóvivő. A hatósági intézkedés részletei egyelőre nem ismertek.
A bevándorlási hatóságoktól származó információk szerint kedden és szerdán az első nagyobb hatósági akció keretében 460 illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó bevándorlót vettek őrizetbe, elsősorban olyan személyeket, akik korábban különböző bűncselekmények miatt rendőrségi letartóztatásban voltak, többi között szexuális erőszak, testi sértés, lopás, betörés és drogbűncselekmény miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld
Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége
Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak
2025. Február 15. 08:20, szombat | Külföld
Ferenc pápát kivizsgálják a római Gemelli kórházban
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Gemelli-klinikára ment kivizsgálásra, hörghurutjának kezelésére - közölte a szentszéki sajtóközpont.
2025. Február 14. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump szerint Szaúd-Arábiában lehet az első találkozója Vlagyimir Putyinnal
Szaúd-Arábiában jöhet létre az első Trump-Putyin találkozó az új amerikai adminisztráció idején - ezt Donald Trump amerikai elnök közölte szerdán újságírókkal a Fehér Házban.
2025. Február 13. 07:11, csütörtök | Külföld
Amerikai védelmi miniszter: Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés
Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés, és ennek az illuzórikus célnak a hajszolása csak meghosszabbítja a háborút és még több szenvedést okoz