Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2016. Július 05. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás: jelentősen megerősítették a határvédelmet

Illegális bevándorlás: jelentősen megerősítették a határvédelmet

Jelentősen megerősítették a határok védelmét, sok rendőr és katona érkezett, valamint az eszközparkot is bővítették - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.

Bakondi György ezt azzal kapcsolatban mondta el, hogy éjféltől úgynevezett mélységi határőrizetet vezetnek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén. Azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.

A belbiztonsági főtanácsadó hangsúlyozta: az a cél, hogy az összes illegális határátlépőt elkapják.

Bakondi György arról is beszélt, hogy az embercsempészet igazi irányítói nem mennek a határok közelébe, hanem a távolból mozgatják a szálakat, ahogyan ez a szervezett bűnözés egyéb formáira is jellemző. Bár idén Magyarországon már több mint százhatvan embercsempészt fogtak el - szinte minden napra jut ilyen eset -, ők valójában csupán "futárok", "szállítók" - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.