Hírek
2016. Január 25. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Szakértő: senki nem készül Schengen végére
Senki nem készül Schengen végére - jelentette ki Horváth Dániel, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
A szakértő szerint egyetlen uniós tagállamnak sem érdeke, de a problémát sem oldaná meg, ha a határait meg nem védő Görögországot kizárnák az övezetből; ugyanakkor heteket, hónapokat vesz igénybe, hogy kidolgozzák az állam északi határán húzódó második védvonal jogi kereteit.
Horváth Dániel azt hangsúlyozta: valamennyi uniós tagállam a külső határokon kívánja megállítani az emberáradatot, hiszen a belső határellenőrzés hosszú távú fenntartásának nincsenek meg a jogi feltételei.
Mint mondta: a következő hónapok eseményei annak eldöntése felé mutatnak, hogy a jövő Európája föderatív vagy nemzetállami alapú alakulat lesz; példaként hozta fel, hogy a nap folyamán egyeztetnek a schengeni övezet belső határellenőrzésének kérdéséről az uniós bel- és igazságügyi miniszterek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
