Hírek
2023. Július 17. 07:36, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Több mint 1100 határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
Péntektől vasárnapig 1172 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 446, szombaton 402, vasárnap 320 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Az ország belsejében négy határsértőt is elfogtak, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén - idén az eddigi legtöbb - 2516 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - július 3-tól 9-ig - a feltartóztatottak száma 2119 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak 16 határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt húsz gyanúsított ellen indult büntetőeljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 30. 08:49, vasárnap | Belföld
NAV: a gépjárműadó befizetésénél is érdemes a mobilapplikációt választani
A gépjárműadó befizetésénél is érdemes a NAV mobilapplikációját választani, a NAV-Mobilt azoknak is célszerű letölteni, akiknek gondot okoz az egyösszegű befizetés, hiszen itt az akár 5 havi pótlékmentes részlet is igényelhető
2025. Március 30. 08:48, vasárnap | Belföld
Meghosszabbítja az Energiaügyi Minisztérium az elektromos autókra kiírt pályázatát
Meghosszabbítja a Energiaügyi Minisztérium a vállalati e-autó támogatási programot - jelentette be a tárca parlamenti államtitkára szombaton közösségi oldalán.
2025. Március 30. 08:46, vasárnap | Belföld
Életbe lépett a nyári időszámítás, előre kellett állítani az órákat
Ma lép életbe a nyári időszámítás, az órákat hivatalosan vasárnap hajnali kettőkor három órára állítják előre. Az óraátállítás néhány belföldi és nemzetközi vonat, helyi és helyközi buszjárat menetrendjét érinti.
2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld
Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.