Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2023. Február 21. 09:17, kedd | Belföld
Forrás: Rendőrség

Illegális rókacsapdát állított fel a kertjénél, állatkínzás miatt kell felelnie

Illegális rókacsapdát állított fel a kertjénél, állatkínzás miatt kell felelnie

Állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás a Balatonfüredi Rendőrkapitányságon egy 77 éves helyi lakossal szemben.

Az eljárás adatai alapján a férfi 2022 októberében a gyümölcsös kertjénél engedély nélkül elhelyezett egy úgynevezett „hattyúnyak” csapdát, mellyel elejtett egy rókát. Egy arrajáró észrevette a csapdában vergődő állatot, majd próbálta kiszabadítani, azonban a róka elpusztult. Az illegális eszközt használó férfit a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták.

A Balatonfüredi Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az ügyben keletkezett iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka