Hírek
2019. Április 10. 16:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés
Szerdától ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.
A tavaszi és a nyári hónapokban visszatérő gond az erős napsugárzásból adódó leégés megnövekedett kockázata, az előrejelzés segítségével ugyanakkor előre megtervezhető a szabadidős programokhoz kapcsolódó öltözködés, a védekezés – írta a szolgálat.
Tájékozódni lehet arról is, hány percet lehet eltölteni a tűző napon anélkül, hogy fájdalmas bőrleégéssel, illetve egyéb egészségkárosodással kellene számolni – tették hozzá.
A szolgálat folyamatosan méri az UV-sugárzás erősségét, és ha a sugárzás másnapra várható maximuma eléri a 7.5-ös értéket legalább az ország területének 50 százalékán, figyelmeztetést ad ki.
Az UV-sugárzás mért, előrejelzett adatai, és az UV-figyelmeztetés elérhető az OMSZ (met.hu) honlapján, illetve annak mobil eszközökre optimalizált változatán (mobil.met.hu), valamint a Szolgálat Meteora alkalmazása segítségével.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
