Hírek
2020. Július 20. 15:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Ismét fertőtlenítik a Pesti úti idősotthont a katonák
Ismét fertőtlenítik a főváros által fenntartott Pesti úti idősotthont a katonák - jelentette be a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn Budapesten.
Németh Szilárd a XVII. kerületi idősotthon előtt tartott sajtótájékoztatóján emlékeztetett: legutóbb húsvétkor kellett fertőtleníteni az idősotthont, ahol a koronavírus-járvány idején "a fenntartó súlyos mulasztásai miatt gócpont alakult ki". Az otthonban 312 ápolt és 26 ápoló betegedett meg, és 55-en elhunytak - fűzte hozzá az államtitkár.
Közölte: most megelőző intézkedésként fertőtlenítik újra az intézményt a Magyar Honvédség katonái.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.