Hírek
2022. Április 14. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Ismét lesznek oltási akciónapok a kórházi oltópontokon

Ismét lesznek oltási akciónapok a kórházi oltópontokon. Ezen a héten nagycsütörtökön, a jövő héttől pedig péntekenként lehet regisztráció nélkül is beadatni a koronavírus elleni védőoltást.
A koronavirus.gov.hu szerdán azt közölte: az átoltottság további növeléséért és a járvány újabb hullámának megfékezéséért a kormány továbbra is folyamatosan biztosítja az oltás lehetőségét a kórházi oltópontokon. A húsvéti ünnepek előtt nagycsütörtökön 14 és 18 óra között lesz oltási akciónap.
Azt írták: a magas átoltottság és a járvány visszahúzódása miatt az "oltakozási kedv" jelenleg alacsony, ezért a kórházi oltópontok nyitvatartását ehhez igazítják. Változás, hogy a kórházi oltópontok kedden és péntekenként lesznek nyitva. Keddenként csak időpontfoglalással, péntekenként időpontfoglalás nélkül is lehet menni oltásra.
Az 5 és 11 év közötti gyermekeknek heti egy napot hirdetnek meg a kórházi oltópontok. Ezen korosztály beoltása továbbra is csak előzetes időpontfoglalással lehetséges a kórházi oltópontokon vagy a házi gyermekorvosoknál - ismertették.
Az oltópontokon továbbra is öt vakcina közül lehet választani - emelték ki.
A húsvéti ünnepek után kedd délutánként 6 órás időtartamban, a kórházak által meghirdetett időpontokra lehet foglalni. Péntekenként időpontfoglalással, valamint reggel 7 és este 19 óra között időpontfoglalás nélkül is lehet menni az oltópontokra.
Kiemelték, hogy az oltás továbbra is minden oltatlannak javasolt, a megerősítő oltás pedig azoknak, akik 4 hónapnál régebben kapták meg a korábbi oltásukat. A megerősítő oltás a 12-17 éves korosztályban is felvehető.
A negyedik oltást az kérheti, aki elmúlt 18 éves és a harmadik oltása beadása óta már eltelt 4 hónap. Azok az oltatlanok, akik átestek a fertőzésen, a betegségből történt felgyógyulásuk után várakozási idő nélkül olthatók - írták a kormányzati portálon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld
NAV: érkeznek az adószámla-értesítők
Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
2025. Március 13. 07:54, csütörtök | Belföld
Varga Mihály az MNB új elnökeként aláírta a forintbankjegyet
A magyar bankjegyekben a fejlődés a hagyománnyal és a stabilitással ötvöződik, miközben megfelelnek a mai készpénzforgalom technológiai követelményeinek is -
2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Belföld
Hétfőtől itt a profitplafon!
Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra
2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége
A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.