Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2024. Március 25. 10:57, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Ismét meghirdette a Nébih a Húsvét zöldítő pályázatot

Ismét meghirdette a Nébih a Húsvét zöldítő pályázatot

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a tudatos ünnepi készülődés jegyében ismét meghirdette a Húsvét zöldítő pályázatot - közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.

A kiírást az élelmiszerpazarlás csökkentésével indokolták, ünnepi időszakban ugyanis a szokásosnál is nagyobb gond a túlvásárlás. A pályázóktól ezért a közlemény szerint többek között azt várják, hogy ötleteikkel segítsék az ételmaradékok hasznosítását, kreatív felhasználását.

A Húsvét zöldítőre jövő péntekig várják a pályaműveket 3 kategóriában. A jelentkezők élelmiszerpazarlást ösztönző locsolóversekkel, élelmiszermaradékokat felhasználó tojásfestési ötletekkel és ételreceptekkel pályázhatnak - írták.

A kiírás honlapja szerint egy pályázó kategóriánként legfeljebb 3 pályaművet küldhet be, szülői beleegyezéssel 14 év alattiak is részt vehetnek. A nyereményeket és a regisztrációs felületet a Nébih honlapján tették közzé. Az oldalon a hivatal húsvéti élelmiszermentő ötletei is megtekinthetők.

Címkék: húsvét, Nébih

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

2025. Március 13. 07:54, csütörtök | Belföld

Varga Mihály az MNB új elnökeként aláírta a forintbankjegyet

A magyar bankjegyekben a fejlődés a hagyománnyal és a stabilitással ötvöződik, miközben megfelelnek a mai készpénzforgalom technológiai követelményeinek is -

2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Belföld

Hétfőtől itt a profitplafon!

Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra

2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége

A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.