Hírek
2012. Május 15. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Itt az idei tanév utolsó diákhitel-igénylése
Utolsó alkalommal dönthetnek az idei tanévben arról az egyetemisták, hogy szükségük van-e Diákhitelre az elkövetkező időszakra.
Akik május 15-ig leadják hiteligénylésüket, már június közepén hozzájuthatnak a kért kölcsönösszeghez. A Diákhitel hitelbírálat nélkül elérhető, igénylése egyszerű, a szükséges adatlap akár online is kitölthető. A maximálisan felvehető hitelösszeg szemeszterenként államilag finanszírozott képzésben résztvevőknek 200 ezer, költségtérítéses hallgatóknak 250 ezer forint.
Nyakunkon a vizsgaidőszak, azonban pénzügyeink átgondolására fontos, hogy ilyenkor is kellő figyelmet fordítsunk. A felsőoktatásban tanulók financiális segítsége a Diákhitel a 2011/2012-es tanévben május 15-ig igényelhető. A határidőt követően legközelebb a jövő tanévben igényelhető az egyedülálló módon diákok számára megalkotott hitelkonstrukció.
A hiteligénylési adatlap elektronikus úton is kitölthető. A nyomtatványt május 15-ig kell leadni a kijelölt postahivatalokban vagy a Diákhitel Központtal együttműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban. Akik korábban már kaptak Diákhitelt, azoknak nem kell azt újra igényelni, viszont a folyósítás feltétele az aktív hallgatói jogviszony.
A felvehető hitelösszegek az idei tanév második szemeszterében sem változtak, továbbra is havonta 15, 21, 25, 30, 40 és költségtérítéses hallgatóknak 50 ezer forint igényelhető. Az államilag támogatott képzésben tanulók szemeszterenként így maximum 200 ezer forintot vehetnek fel, míg a költségtérítéses képzésben résztvevő diákok legfeljebb 250 ezer forinthoz juthatnak hozzá.
A Diákhitelt továbbra is alanyi jogon vehetik igénybe a 40 év alatti egyetemi, főiskolai hallgatók. A lehetőséggel 2001 óta összesen már több mint 320 ezer diák élt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

