Hírek
2018. Október 02. 10:14, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Ittasan veszélyeztette csecsemőjét egy nagykanizsai nő
Nevelőszülőknek adták a gyermekét és kiskorú veszélyeztetése miatt vádat emeltek egy nő ellen, aki ittasan veszélyeztette alig három hónapos csecsemőjét - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Pirger Csaba közölte: a már büntetett 34 éves nagykanizsai nő tavaly szeptemberben súlyosan ittasan az alig három hónapos fiúgyermekével bement egy élelmiszerboltba. Nem vásárolt semmit, de az egyik vevőt pénzkéréssel zaklatta, miközben a síró gyermekével nem foglalkozott, ezért kiküldték a boltból. Nem sokkal később előállították a rendőrkapitányságra.
Miután elengedték, az asszony a csecsemővel leült egy buszmegálló padjára, de nem foglalkozott a másfél órán keresztül síró gyerekkel, egy segíteni próbáló nőt durván meg is fenyegetett. Amikor a kihívott rendőrök megérkeztek, a még mindig ittas asszonytól elvették a gyereket, akit fejjel lefelé lógatva tartott és majdnem leejtett.
A nő a magatartásával fokozott mértékben veszélyeztette a gyermek testi fejlődését, ezért a Zala Megyei Kormányhivatal Nagykanizsai Járási Hivatala tavaly decemberben nevelőszülőnél helyezte el a csecsemőt.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség a visszaesőnek minősülő nő ellen kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
