Városlista
2025. március 19, szerda - József

Hírek

2016. Szeptember 26. 09:24, hétfő | Helyi

Járműve vonóhorgához kötötte az állatokat

A tatabányai rendőrök elfogták a tettest.

A Tatabányai Rendőrkapitányság állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást egy 58 éves vértesszőlősi lakos ellen.
A gyanúsított 2016. szeptember 23-án 19 órakor egy vértesszőlősi dűlőben gépjárművéhez kötötte a tulajdonában lévő deres csődört, valamint póni kancát.
A férfi az állatok fején lévő kötőféket a tehergépkocsi vonóhorgához rögzítette, majd nagy sebességgel vontatta őket. Menet közben a kisebbik állat elesett, azonban a tettes a földön fekvő, oldalára fordult „négylábút” tovább vonszolta.
Az eset során a ló horzsolás, zúzódásos, maradandó sérüléseket szenvedett.
A rendőrök a férfit a Tatabányai Rendőrkapitányságra előállították és gyanúsítottként kihallgatták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Március 07. 19:52, péntek | Helyi

„NEM TUDTAM, HOGY BŰNT KÖVETEK EL”

Egy 79 éves gyanúsított vallotta ezt, aki egy tárcát és egy táskát vitt el egy élelmiszerbolt pultjáról.

2025. Március 03. 16:05, hétfő | Helyi

Labdarúgó NB II - Újra nyert és visszaállt az élre a Kisvárda

A Kisvárda kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Kozármisleny vendégeként a labdarúgó Merkantil Bank Liga 19. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

2025. Február 14. 14:05, péntek | Helyi

FOKOZOTT ELLENŐRZÉS

A Tatabányai Rendőrkapitányság fokozott ellenőrzést tart 2025. február 14-én 17:00 órától február 15-én 05:00 óráig.