Hírek
2024. Augusztus 06. 07:55, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Jelentős mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Jelentős csökkenéssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.
A londoni FTSE-100 mutató 2,04 százalék, a frankfurti DAX-index 1,95 százalék mínusszal zárt, a párizsi CAC-40 index 1,42 százalékkal gyengült. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 1,49 százalékkal csökkent. Milánóban 2,27 százalékos, Madridban 2,34 százalékos indexcsökkenéssel zárult a kereskedés.
Az európai tőzsdezárás után (17.45 óra körül) New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 2,14 százalékos, az S&P 500-as index 2,44 százalékos mínuszban, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 2,90 százalékos veszteséggel állt.
Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 0,45 dollárral (0,59 százalékkal) 76,36 dollárra csökkent.
Az arany határidős jegyzése 2445,15 dolláron állt unciánként, 1,00 százalékos (24,65 dolláros) gyengüléssel.
Az európai gázár esett. A TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, szeptemberi határidős jegyzésében 1 megawattóra 35,64 eurón állt 17.45 óra körül, ami 2,75 százalékkal alacsonyabb előző napi záróértékénél. A gázár három hónapja 32,74 eurón, egy éve 49,11 eurón, két éve 91,49 eurón zárt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések
Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld
Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért
Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.