Városlista
2025. március 19, szerda - József

Hírek

2012. Május 22. 07:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Újjászületik a Városligeti-tó

Újjászületik a Városligeti-tó

A FŐKERT Nonprofit Zrt. növények beültetésével varázsolja újjá a Városligeti-tavat az Aranyponty Zrt.-vel együttműködve.

Az Európában is egyedülálló Városligeti-tó jelenlegi, algásodásra hajlamos vízösszetételének megváltoztatása érdekében a két cég egy teljesen természet- és környezetbarát megoldást használ, amellyel elérhető a tó optimális vízösszetételének visszaállítása.

Az eljárás egyszerű: a tóba olyan növényeket telepítenek, melyek megfelelő mennyiségben dolgozzák fel a vízben jelenleg túl magas százalékban jelenlévő nitrogént és foszfort, ezzel tisztítva a vizet. A beültetett növények nem csak a víz összetételének tesznek jót, hanem díszítő értékkel is bírnak, így a beültetésük után a Városligetbe kilátogatókat egy szép, a tiszta vízfelületet zöld oázisokkal tarkított tó fogadja majd.

A hetekben telepítésre kerülő mintegy 120 konténeres növény – közöttük több színű tavi rózsák, vízitökök - várhatóan 1,5 – 2 hónap elteltével fogják igazán megmutatni magukat, s innentől folyamatosan változó képpel fogadják majd a látogatókat.

A Városligeti tó környékén jelentős mértékben elszaporodott vadkacsák azonban veszélyeztetik a tó újonnan kialakuló vízösszetételét. Hogy megóvják a vizet, a vadkacsák egy részét – természetesen állatbarát módon – befogják. Tisztelettel kérik a látogatókat, hogy ne bántsák az erre a célra kihelyezett ketreceket! A befogott állatokat a szakképzett dolgozók, szakszerű szállítást követően visszatelepítik természetes élőhelyükre. Mivel a vadkacsák hozzátartoznak a Városliget hangulatához, így 10-15 egyedet mindenképpen a tó környékén hagynak, hiszen ilyen létszámban nem veszélyeztetik a tó vízének megváltoztatott összetételét.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:57, szerda | Belföld

A kormány szerint a kereskedők elkezdték csökkenti az árakat

A kormány mindent megtesz a családok, idősek anyagi biztonságáért, védelméért, nem engedi meg, hogy a kereskedelmi láncok elvegyék az emberek pénzét, mert extraprofitot szeretnének maguknak

2025. Március 19. 07:44, szerda | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség újra Embert keres a vasra!

Elindult a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség Embert a vasra! harmadik kampánya, a 2023-ban indított toborzó lényege, hogy az új haditechnikával felszerelt alakulatokhoz fiatalokat hívjanak a seregbe

2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig

2025. Március 18. 07:44, kedd | Belföld

Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.