Hírek
2013. Július 23. 14:55, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: pénzbehajtásra használja a kormány a rendőrséget
A Jobbik szerint a kormány az erőszakos bűncselekmények számának csökkentése helyett lassan szinte kizárólag pénzbehajtásra használja a rendőrséget.
Mirkóczki Ádám, a párt szóvivője és országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján arról is beszélt, "túlzott súlyponteltolódás", hogy a Belügyminisztérium a közelmúltban további több mint ötszáz új, modern, lézeres traffipax beszerzéséről döntött a jelenlegi 154 sebességmérő mellé. Ez az ellenzéki politikus szerint azt mutatja: a kormány az autósok sarcolását, a költségvetési lyukak betömését várja a rendőrségtől.
A Jobbik ugyanakkor úgy látja, a rendőrség hiába "trükközik a statisztikáival", a védtelen társadalmi rétegeket egyre nagyobb mértékben fenyegetik az erőszakos bűnözők, és a hatóságoknak inkább erre kellene figyelniük. Mirkóczki Ádám szerint elsősorban a "cigányság törvényen kívüli része" teszi élhetetlenné az életet, immáron sok olyan településen is, ahol ez eddig nem volt jellemző.
A párt szóvivője erre hivatkozva felszólította a kormányt, hogy hirdessen zéró toleranciát minden erőszakos bűncselekmény elkövetőjével szemben, valamint gondolja át "a gárdához hasonló társadalmi önszerveződések" engedélyezését.
Mirkóczki Ádám kérdésre válaszolva elfogadhatatlannak nevezte, hogy a kormány 42,5 millió forinttal támogatja a Tett és Védelem Alapítványt az antiszemita tartalmú internetes oldalak figyelemmel kísérése és blokkolása érdekében. "Vérlázító", hogy ennyi pénzt kaphatnak "spicliskedésre szakosodott" alapítványok - közölte a Jobbik szóvivője: hozzátéve: a kormány a "megélhetési rettegők" sorába áll be azzal, hogy a "nem létező antiszemitizmus" ellen akar fellépni. "Jobbikos hatalom esetén érik majd meglepetések az ilyen jellegű tevékenységet, csoportosulásokat" - fűzte hozzá a politikus, aki szerint az alapítvány a Jobbik több internetes felületét is korlátozni kívánja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
