Hírek
2020. Február 13. 07:57, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Jól járhat, aki más településen bérel lakást, mint ahol a sajátját kiadja

A magánszemélyek levonhatják a lakás bérbeadásából származó bevételükből az általuk más településen bérelt lakás igazoltan megfizetett bérleti díját
- derül ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján közzétett tájékoztatóból.
Az, aki például Budapest III. kerületében levő garzonját bérbe adja, és a főváros XX. kerületében, a munkahelyéhez közel bérel lakást, nem csökkentheti a bérbeadásból származó bevételét - mutat rá az adóhatóság.
Amellett, hogy a bérbe adott, és a bérelt lakás nem lehet azonos településen, a bevétel csökkentésének feltétele az is, hogy a bérbeadás, illetve a lakásbérlés időtartama meghaladja a 90 napot, a magánszemély más tevékenységből származó bevételével szemben ne számoljon el költséget a bérelt lakásra, továbbá, hogy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítsék meg.
A bevétel csak az azonos évben megfizetett bérleti díjjal csökkenthető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 11. 07:00, szerda | Belföld
Az Insura.hu: a külföldi nyaralást tervezők a tavalyinál 5-6 százalékkal magasabb utasbiztosítási díjakkal számolhatnak
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".