Városlista
2025. május 19, hétfő - Ivó, Milán

Hírek

2012. Március 01. 14:09, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Kanada nyáron szigorít a magyar romák miatt

Kanada nyáron szigorít a magyar romák miatt

Csökkent valamelyest januárban és februárban a Kanadában politikai menedékjogot kérő magyar állampolgárok száma, ez a kérdés azonban változatlanul nem kis tehertétel az egyébként kiváló kétoldalú kapcsolatokban.

Magyarország tudja, hogy az ügy politikailag tarthatatlan, főleg, hogy Kanada nyártól szigorítani akar a menekültügyi eljáráson – írja a Népszabadság.

Értesülések szerint az észak-amerikai országban tavaly mintegy 4500 magyar állampolgár adott be menedékkérelmet, ez az összes kérelem közel 18 százaléka. Bár a menekültek etnikai hátterét nem hozzák nyilvánosságra, a sajtóból is az a kép bontakozik ki, hogy döntően romákról van szó. A menekülteket kibocsátó országok listáját toronymagasan Magyarország vezeti, Kína hét százalékkal a második. Az, hogy Magyarország ilyen magasan áll azért is kínos, mert tíz évvel ezelőtt, Csehország esetében Ottawa már hat százaléknál visszaállította a vízumkötelezettséget. Most ez a veszély közvetlenül nem fenyeget. Ennek állítólag az is az oka, hogy Kanada és az Európai Bizottság egy átfogó gazdasági-kereskedelmi egyezményről tárgyal. Ottawa pedig nem akarja megkockáztatni, hogy a vízumkötelezettség esetleges visszaállításával sújtott uniós tagállamok, Magyarország és Csehország „útzárlatot” képezzenek Brüsszelben.Úgy tudni, hogy a magyar és a kanadai hatóságok folyamatos párbeszéddel is próbálják kezelni a helyzetet. Kanadában mindenesetre az idén jelentősen szigorítják a menekültügyi eljárást, próbálják a rendszert kevésbé csábítóvá tenni a visszaélésekkel szemben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Külföld

Donald Trump hétfőn tárgyal Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.

2025. Május 17. 08:25, szombat | Külföld

Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody\'s

Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, \"Aaa\" államadós-osztályzatot a Moody\'s Ratings.

2025. Május 16. 09:12, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni