Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2011. Július 26. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Kapós lehet a magyar kajszibarack

Kapós lehet a magyar kajszibarack

Hazánkban valószínűleg 30 százalékkal nő, míg Európában 10-20 százalékkal csökken a kajszibarack termelése. Így várhatóan nagy lesz a kereslet a Magyarországon termő körülbelül 50 ezer tonna gyümölcsre.

Szabó József, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács csonthéjas-bizottságának elnöke a Napi Gazdaságnak elmondta: az elmúlt évek trendjeinek megfelelően a termelés nagyjából 4700-5300 hektáron folyik, ám a termelés technikai színvonala az elmúlt időben meredeken emelkedett. Nagyrészt ennek köszönhető a (várhatóan) kiugró terméseredmény. Elhangzott az is, hogy a hazai gyümölcs 70 százalékát az ipar használja fel. Ami ezen kívül marad, azt szokták a piacon eladni friss áruként. Az elnök kiemelte: míg a külföldiek sokáig csak 1 euró alatti árat fizettek a barack kilójáért, addig ma már nem ritka az 1-3 euró közti ár sem.

A hazai felhasználás egyébként átstrukturálódott: a sokáig vezető szerepben lévő konzervipar - légyártás – részesedése csökkent, míg a pálinkafőzők felhasználása meredeken emelkedett – jelent meg az Origón. Utóbbiak váltják ki a csökkenő konzerv célú keresletet is.

OrientPress Hírügynökség
Kép: hu.wikipedia.org

Címkék: gyümölcs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra