Hírek
2017. December 22. 17:34, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kaszákkal támadtak Borsodban

Felfegyverkezve, csoportosan elkövetett magánlaksértés bűntette miatt indult eljárás három ember ellen, aki botokkal, kaszákkal támadt ismerőseire mérai otthonukban - közölte a Miskolci Törvényszék pénteken az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a gyanúsítottak egy korábbi nézeteltérés miatt jelentek meg a sértett mérai ingatlanánál, berúgták a kaput, majd bementek az udvarra. Az ott tartózkodó sértetteket bekergették a házba, majd maguk is megpróbáltak bemenni. Botokkal, kaszákkal a ház ablakait és ajtaját betörték, az udvaron álló kocsit megrongálták.
Az eseményeknek a rendőrök kiérkezése vetett véget.
A bíróság pénteken egy hónapra elrendelte a három gyanúsított előzetes letartóztatását, mert a gyanúsítottak szabadlábra kerülése esetén fennáll a veszélye annak, hogy újabb bűncselekményt követhetnek el, vagy a tanúk befolyásolásával, megfélemlítésével veszélyeztetnék a felderítést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.
2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek
A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van
2025. Március 15. 08:46, szombat | Belföld
Átadták a HUN-REN új székházát
Lehetőséget és támogatást kell biztosítani tudósainknak, hogy Magyarországon tartsuk őket.