Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2012. Április 29. 08:43, vasárnap | Helyi sport

Két „mazsis” csapat az ország elitjében

Két „mazsis” csapat az ország elitjében

Két csoporttal képviseltette magát a Tatabányai Bányász Mazsorett Együttes a VIII. Mazsorettek Siófoki Vándorkupa versenyén.

A szombati megmérettetésen az Ametiszt csoport a gyermek korcsoportban, show tánc nagycsapat kategóriában indult és nem találtak legyőzőre.

A Katica csoport Afrika mini formációja pedig mini korcsoport show táncban lett országos harmadik. Az öt kislány most először állt színpadra, versenyen.

- Nagyon örülök az első és a harmadik helynek. Rengeteg munka van ebben a két helyezésben. – értékelte a versenyt Beke Tímea, a Bányász Mazsorett Együttes vezetője. – Mind a két formációra nagyon büszke vagyok. A kicsikre azért, mert az első versenyük volt. A másik csoportra pedig azért, mert meg tudták őrizni a címüket. Nagyon jó érzés, hogy országos bajnoki címet és harmadik helyet szereztek a lányok.

A legnagyobbak, csütörtökön Veszprémben voltak egy minősítő fesztiválon. Onnan még várják az eredményt. Az Együttes ebben az esztendőben ünnepli fennállásának tízedik évfordulóját. A nyár közeledtével egyre több fellépésre, fesztiválra hívják a lányokat. Közben pedig a jubileumra is készülnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 15:00, hétfő | Külföld

Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet

Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.