Hírek
2013. Október 06. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kibertámadás: 2,9 millió felhasználó adatait lopták el
Kibertámadás nyomán közel 3 millió Adobe felhasználó adatához fértek hozzá, melyek között bankkártyaszámok és jelszavak is szerepelnek.
Súlyos kibertámadás áldozata lett az Adobe. Az elkövetők 2,9 millió felhasználó adatát szerezték meg, ugyanis hozzáfértek a titkosított jelszavakhoz és az Adobe-azonosítókhoz. A cég szerint az ellopott adatok között hitel- és bankkártyaszámok jelszavai, illetve lejárati dátumai is szerepelnek.
A támadásnak köze lehet a szintén nemrégiben történt esethez, amikor több Adobe-alkalmazás forráskódját szerezték meg az elkövetők.
Az Adobe szerint ugyanakkor nem valószínű, hogy a támadók képesek lennének pénzt szerezni az ellopott adatok felhasználásával, ennek ellenére minden, az ügyben érintett személynek törlik az eddigi jelszavát, és új beállítására kötelezik a felhasználót. Az ügyben már szövetségi tisztviselők is nyomoznak, őket az Adobe igyekszik minden lehetséges ponton segíteni, hogy minél hamarabb meglegyenek az elkövetők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
