Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2013. Május 10. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Kiszivárgott az Acer Windows 8-as táblagépe

Kiszivárgott az Acer Windows 8-as táblagépe

Az Amazon oldalán fedezték fel az első, egy kézben is használható Windows 8-as táblagépet.

Amióta bemutatták a Windows 8-at, illetve a kifejezetten táblagépekre optimalizált Windows RT-t, a Microsoft mindig úgy nyilatkozott, hogy munkára vásároljunk teljes értékű rendszerrel szerelt gépet, aki pedig szórakozásra, internetezésre keres tabletet, az válassza a „butított” kivitelű készüléket.

Így mostanáig elképzelhetetlen volt, hogy egy 8″-es, vagyis leginkább böngészésre, folyamatos cipekedésre kifejlesztett eszközön asztali Windows foglaljon helyet, de úgy néz ki, az Acer meglépi ezt, és hamarosan bemutatkozhat az Iconia W3-810-1600. A nem túl fantáziadús névvel illetett készüléket az Amazon webáruház szivárogtatta ki, ugyanis valaki hibázott, és idő előtt aktiválták a táblagép oldalát. A 380 dolláros áron debütáló Iconia W3 sikere egyelőre meglehetősen kérdéses, de az Acer hisz a Windows 8-ban, így valószínű, hogy még sok ehhez hasonló készülékkel fogunk találkozni a tajvani gyártó háza táján az elkövetkező években.

Címkék: Acer, táblagép, windows 8

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.