Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2011. Augusztus 04. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Öko-játszótér a Margitszigeten

Öko-játszótér a Margitszigeten

Megkezdődik az első magyarországi öko-játszótér építése a Margitszigeten a „Green Sweden 2011” program keretein belül.

A kivitelezési munkálatokkal a Főkert Nonprofit Zrt.-t bízta meg Budapest Főváros Önkormányzata. A játszóteret várhatóan szeptemberben adják át - tájékoztatott a Budapesti Városüzemeltetési Központ Zrt.

A Budapesti Svéd Nagykövetség, a Svéd Kereskedelmi Kirendeltség, valamint hét svéd vállalat partnerségével létrehozott programsorozat következő állomása egy öko-játszótér építése a Margitszigeten, Budapest Főváros Önkormányzatával, a Green City Tanáccsal, valamint a Környezeti Nevelési Egyesülettel szorosan együttműködve.

Ennek fontos küldetése, hogy az ökologikus gondolkodást már a játszótéren is közvetítsék a gyerekek felé. Az épülő margitszigeti öko-játszótér a kisgyerekkortól egészen az idősebb korosztályig kiszolgálja az igényeket, valamint lehetőséget teremt óvodás és kisiskolás csoportok környezeti oktatására, környezettudatossá nevelésére is.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: játszótér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka